пʼятницю, 28 листопада 2014 р.

"Святе, небесне і земне навіки в долі поєдналось..."



   







 До районної бібліотеки для дітей завітала на творчу зустріч із користувачами,   учнями  7 – А класу Каланчацької ЗОШ№1(кл кер.  Васютинська С.І.)   поетеса - землячка Шовкун (Стринжа) Юля Сергіївна,  вчитель за фахом, член літературної студії «Кулішева криниця» (Херсон) та  «Саксагань» (м.Кривий Ріг) Вона степовичка від роду, а нині представниця індустріального краю Дніпропетровщини. У її творах багато степу, тривог за рідний край. Не часто має нагоду побувати у рідному краї. Тому і її вірші звучать трошки з сумом:
   Була я знову дома… Уві сні.
   Чому так часто сниться він мені?
   Або чому не там я – не у нім?
   Чому в далекім місті цім чужім?
       А рідний дім, і двір, і тихий сад
      Мені шепочуть: _ Повернись назад.
      Зануриш ноги в рідні спориші –
      Тепліше, може, стане на душі. 
     Учні із великим захопленням слухали цікаві розповіді, вірші які читала для них письменниця,  а потім  посипалися різні запитання: - І коли був написаний перший вірш, і звідки ви черпаєте теми для своїх творів. І хто допомагає вам у видавництві ваших збірок та багато інших.   Юлія Сергіївна з задоволенням слухала свої вірші у виконанні дітей.  І запросила наша землячка до своїх збірок «Сонячний дощ», «Я люблю».   У її віршах «теплий мій краю, замріяний краю»,  звучить вічна тема -  природа, вічне сонце і небо і соловˈїні пісні.. Уся млість і смуток осені, що ранній подих свій шле до землі.  А ще в її збірках вірші- посвяти, маленькому курортному селу Хорли на півдні Херсонщини. «Хорли-2004», «Хорли-2008.» «Ода морю», «Синє море очі вбирає» та інші описана краса сходу сонця, звуки приливу, запах моря. А ще вірші, неозорій рідній Батьківщині  - «Червоні кетяги калини»,  «Україно», «Батьківщині», «Вітчизні».


 Як зізналася гостя, ця зустріч вийшла напрочуд цікавою і душевною. Тож і час, відведений на спілкування, збіг непомітно.
Ми щиро дякуємо Юлії Сергіївні  за гарні книги і бажаємо письменниці творчого натхнення та міцного здоров’я. А нашим  користувачам бібліотеки нагадуємо,що твори Ю.С.Шовкун (Стринжі)  можна прочитати в нашій книгозбірні.

пʼятницю, 21 листопада 2014 р.

                             

                                 Перегляд літератури "Набат скорботи"

                             (річниці Голодомору 1932-1933р. присвячується)

середу, 19 листопада 2014 р.

«Мій край – колиска слова і зерна»

     

                          

                                   (До 70-річчя утворення Херсонської області)
             У кожної людини є свій рідний куточок на землі, це місце де вона народилася, де вона прожила все своє життя. Це її маленька батьківщина. З таких маленьких куточків і складається наша Україна, наша Херсонська область, яка в цьому році відзначає своє 70-річчя від дня утворення. Рідне селище Каланчак – мальовниче, багате цікавими, трудолюбивими людьми, це перлина України, край хліборобів, працьовитих та гостинних людей які  плекають високі врожаї, лікують людей, навчають дітей.
      В Клубі цікавих зустрічей що працює при дитячій бібліотеці відбулася зустріч з жителькою Каланчака Овчаренко Тамарою Федорівною, яка більше 20 років  очолює ветеранську організацію на території мікрорайону «Партизан». Хоча сама родом з смт Новотроїцьк, після закінчення школи працювала в колгоспі «Росія», а потім поїхала вчитися  до Новокаховського сільськогосподарського технікуму, на факультет агрономія.   Після закінчення в 1955 році технікуму, набувши фах агронома, вона разом з чоловіком приїхала до Каланчака. На її очах відбувалися  всі історичні події нашого селища. Тамара Федорівна принесла на зустріч багато фотокарток, показала дітям які були будинки в колгоспників побудовані в 50-роках, наші адміністративні будівлі в центрі Каланчака.

В 1961 році у Каланчацький район прийшла електрика, яка дала поштовх в розвиток району.  Вона з теплотою згадувала першого голову колгоспу «Партизан» Новіцького Василя Маркіяновича, директорів  радгоспу Жаданова Василя Григоровича, Героя Соціалістичної праці Кудрявцева П.С., головного інженера Водку О.П., головного агронома Шияна П.Ф., бригадира городньої бригади Красновида В.В.., головного зоотехніка Мегері Д.Д.  Дякуючи трудівникам та керівникам -  радгосп мав вагомі досягнення і по вирощуванню мיּяса, зернових та городніх культур.
 Ця енергійна жінка з молодечим запалом і зараз жодного дня не сидить без діла. Очолює ветеранську організацію, знає   проблеми кожного ветерана й робить усе можливе, щоб допомогти у їх вирішенні.

вівторок, 18 листопада 2014 р.



                    Бібліотечний урок:
 «Цікава книжка – надійний друг».
       Виховувати    дбайливе ставлення до книги, до бібліотеки ,  прищеплювати бажання поповнювати   свій словниковий запас, про значення книги  та її структура - з такою метою проведено бібліотечний урок  з учнями 3-А класу Каланчацької ЗОШ№1(кл.Овчаренко В.М.)   Діти обговорювали правила поведінки в бібліотеці, наводили приклади  і висловлювали  свою думку бережного поводження з книгою.  Бібліотекар розповіла про самі «розумні» книжки – енциклопедії та познайомилися з книжковою виставкою «Бути розумним – це круто!».

                   Тиждень правових знань  в дитячій  бібліотеці.

 

       В районній бібліотеці для дітей з 10 по 17 листопада  відбувся Тиждень права з низкою заходів, під час яких діти знайомились з їхніми  правами, основними державними  та міжнародними документами, в яких прописані та затверджені права людини і які утверджують повагу дитини до права.
Тому щоб допомогти дітям бути юридично грамотними в нашої бібліотеці відбулася зустріч учнів  9-Б класу Каланчацької ЗОШ №1(кл.кер. Гречковська Г.В.) з старшим лейтенантом слідчого відділу Каланчацького РВ УМВС   Мегеря І. В. «Феміда попереджує…»
      Бесіда була дуже пізнавальною та цікавою. Ілона Валеріївна на прикладах правопорушень, скоєних в районні підлітками, нагадала  декілька правил, про які всі повинні памיּятати:
  • поважати  правопорядок і закон;
  • проганяти від себе лінощі, байдужість;
  • уміти примусити себе діяти так, як треба, навіть якщо цього не завжди хочеться;
  • учитися бачити себе збоку, постійно звіряти свої вчинки з моральними та правовими нормами.  А потім діти самі аналізували різні правові ситуації, до кожної підбираючи ту чи іншу статтю Конвенції прав дитини, відповідали на запитання літературно-правової вікторини «Чи знаєш ти свої права?  
  •   Для читачів молодшого шкільного віку  було проведено «Казкову подорож в країну Права», правову абетку «Знай свої права, дитино».

пʼятницю, 14 листопада 2014 р.

четвер, 13 листопада 2014 р.

середу, 12 листопада 2014 р.

                                          Відеоролик, професія зв"язківець
                                http://blogprofesiykalanchak.blogspot.com/