понеділок, 3 грудня 2012 р.

 
        Клуби поповнились новими учасниками.  

          Клуб «Інтернет-Чомучок» поповнився новими  учасниками, а це учні 4 класу Каланчацької ЗОШ №3 (кл. керівник Перехода С.М.) Зі слів ведучої, діти дізналися, що книга була єдиним і основним джерелом інформації, яка була  перша рахівниця, про історію створення комп’ютерів, де застосовуються комп’ютери. Відбулось посвята в члени Клубу, кожний з них отримав бейджики з емблемою Клубу. Відгадували веселі загадки про комп’ютер та грали  в гру «Скільки кнопочок?» А на закінчення  нашого засідання , проведено цікавий конкурс «Комп’ютер креслить і малює»» з яким усі гарно справились.  


 Краса української музики.


            Українська пісня… Ніжна, лірична, весела, жартівлива, сумна – вона викликає в душі людській найскладніші, найглибші поняття і прагнення   всього, що є кращого в людині, що підносить її до вершини людської гідності, до людяності, до творчості.    Наша пісня живить український дух! Доки живе пісня, доти живе і народ.  

 Саме такими словами розпочала   заняття  бібліотекар районної дитячої бібліотеки, керівник Клубу цікавих зустрічей Гончарова В.В. Наш Клуб і має назву  Цікавих зустрічей  тому, що на кожне заняття ми запрошуємо знатних, цікавих, відомих в нашому селищі людей . Цього разу наше заняття відбулося в актовій залі дитячої музичної школи. В стінах якої линули звуки української  пісні.  Керівник ансамблю бандуристів  Микитюк Т.А. розповідала про  народні музичні інструменти – кобзу, бандуру, домбру. І у виконанні цього ансамблю діти прослухали український танок «Гопак»     та А.Філіпенко «Сніжинки».    
         

 А далі полинули звуки  народного оркестру народних інструментів під керівництвом Куршпіля В.М.  З уст керівника діти почули таку цікаву розповідь наче співала його  душа    про українську  пісню, про народні інструменти.  Розповідь  перепліталася з виконанням ансамблю українських  пісень, музичних сценок «Горянка», «Козачок», «Запорізький марш». В його творчому доробку багато віршів покладено на музику. А його творчість характеризує постійний неспокій, небайдужість до подій в житті селища. Селищним гімном територіальної громади Каланчака є гімн на музику   В.Куршпіля.
                   Вільною птахою злітає з-під смичка чистий,  високий звук , шириться, росте. Скрипка то жартує, то тужить, то сміється, то плаче. То її право, бо вона – царівна музики, володарка дум і сердець. Спів  «каланчацького соловейка»  -  Шередько Л.М.  доповнив цю цікаву  розповідь ,  а пісні в її виконанні «Ой не світи місяченько», «А  я дівчина полтавка»  брали за душу.                                   
    Хочеться, щоб наша рідна пісня, легка, як сон, примарна, ніби щастя, сонячна, неначе мрія зігріла ваші серця, захопила, оповила веселковими барвами, що ними мріють весни, плаче осінь, марять зими і кличе літо.
Українська музика... вона народилася з любові до цілого світу, бо з любові до спілого вітру, до рідного слова, до зір, із туги та журби, з любові до цілого світу, бо з любові виросла мудрість людини! Тож, зустрічаймось! Вітаймося словом! Погляд в погляд! На руку-рука! Ми приходимо в світ для любові, все, що інше- неправда гірка!
Святість і вічність дарують українські пісні. Такі пісні ніколи не втратять шани і голосу не загублять свого.
Не пісня, а диво веселкове
Насотане віками.
Без пісні з рідним словом
    Затвердне й хліб на камінь.                                       Музика згасне, а серце
Хай дзвенить піснями,
Щоб душі Ваші відкрилися добру!

                                      Красновид С. – зав. дитячою бібліотекою

Пʼятниця, 25 листопада 2011 р.


                  
                      "Зустріч у Клубі "Інтернет-Чомучки"

 Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно не тільки  багато читати, але треба знати і  компьютер і вміти ним  користуватися. Вміти орієнтуватися в безмежному просторі Інтернету. З такими словами керівник Клубу "Інтернет-Чомучок" Красновид С.О. розпочала заняття Клубу з учнями 4 класу  Каланчацької ЗОШ-1ст№3. (класовод Березовська Т.В.)  під час якого йшла розмова про роль книги , бібліотеки і комп'ютера в інформаційному суспільстві.
Головна мета засідання Клубу - допомогти зрозуміти дітям, що оволодіння  основами інформаційної культури підготує їх до будь-якого виду пізнавальної діяльності забезпечить здатність жити в інформаційному суспільстві.
За допомогою комп’ютера можна не лише читати текст і переглядати картинки, а й чути голоси персонажів, "оживляти" ілюстрації, грати у цікаві ігри. Навіть є такі електронні книжки-ігри, які дають можливість не тільки познайомитися з авторським варіантом твору, а й самому впливати на хід сюжету.
Діти в ігровій формі познайомилися з компьютером (з чого він складається:монітор, клавіатура,мишка, системний блок)  Відгадували загадки про складові частини компьютера. Послухали вірші про Інтернет.
 А на закінчення було проведено конкурс на кращий компьютерний малюнок, на якому вийшов переможцем Пестушко Юрій, який отримав заохочувальний приз.
 На закінчення діти отримали завдання, скласти казку про "Робота Федю".

                      Знайомство з комп"ютерною  країною.

У жовтні місяці  Клуб  за інтересами «Інтернет-Чомучки», який працює при  районній дитячій бібліотеці , поповнився  новими членами, а  саме    учнями 4 класу початкової школи  №3  (класний керівник Швець Тетяна Іванівна) . Перше засідання клубу  мало назву  «Знайомство з комп’ютерною країною» почалося з розповіді, яку підготувала керівник  клубу Красновид С.О., про Інтернет – центр, який дав змогу нашим користувачам безкоштовно прилучитися до світової інформаційної мережі і користуватися нею як звичайним джерелом знань, яким є бібліотечна книга, посібник чи енциклопедія. Школярі з захопленням знайомились з мережею Інтернет - чудовим світом різноманітної інформації. Відбулось посвята в члени Клубу «Інтернет Чомучок»,  кожний з дітей отримав бейджики з емблемою Клубу.
    Діти дізналися  з чого складається комп’ютер ,познайомилися зі Смайликами : веселими та сумними, музичними та спортивними,смайликом Читайликом . Відгадували загадки та відповідали на запитання вікторини ,
але особливо їм сподобались розмальовки оn-line.
 Бібліотекарі провели конкурс на кращий малюнок,  кращими коп’ютерними художниками були Карижський Юрій ,Левченко Надія та Сіряк Єлизавета. Переможці отримали заохочувальні призи.
Учням  було дано домашнє   завдання  намалювати  казково – фантастичного  смайлика.
   Діти від


тя отримали велике задоволення.

                                             Завідуюча  дитячою бібліотекою Красновид С.О.
Театр книги  " Дюймовочка"
       Пашкова Л.М.- керівник театру                                                                   "Дюймовочка"                                                  

Немає коментарів:

Дописати коментар