середу, 24 квітня 2013 р.


                             Диво  -  створене жіночими руками.
Херсонщина – край давньої та багатої культури, де з покоління в покоління зберігалося народним генієм все цінне. Створене, щоб прикрашати життя, народне мистецтво стало складовою частиною національної художньої культури, невичерпним джерелом її розвитку.
             “Барви мистецтва”
А вічності дзвін знов лунав на світанку,
Крізь тумани століть у квітучім серпанку,
Що є на Вкраїні незмінне багатство –
Це наше барвисте народне мистецтво.
І казковим орнаментом квітне хрестик, низинка,
Білосніжним мереживом, мов павутинка.

   Сьогодні у нас відбулася  зустріч з талановитою майстринею нашого селища Каланчак - Желамською Анастасією  Геннадіївною. Робота цієї  майстрині – це справжнє диво, яскраве, квітуче, що полонить фантазією, довершеністю. Це вишиті картини, різні поробки. Головна мелодія її полотен - це гармонія людини і природи. Роботи доносять мальовничу красу краєвидів, казкового рослинного, тваринного та пташиного світу, ваблять наївністю, умінням зображувати реальність як дивовижну.   Майстриня підбирає за кольором ниток сотні кольорів і створює безліч відтінків, застосовуючи різні способи вишивання. Її картини та поробки  із зерен кави, паперу, шкіри, декупаж  виробів  кожен із яких надає "продукту роботи" неповторну стилістику та індивідуальність. Позитивна енергетика картин обвиває глядача, надовго залишаючи в ньому відчуття радості і світла.
   Тільки людина з чистим, добрим, щирим серцем може так глибоко відчувати красу довкілля.
     Роботи майстрині можна назвати вишиваним живописом. Це той випадок, коли голка сперечається з пензлем. Такі картини як: « Портрет сина», «Малюк, що спить», «Мати і дитя», цикл картин «Автомобілі»  вишиті  так майстерно хрестиком, що на перший погляд наче це фотографії. 

 А яке гарне кавове дерево? А квіти з квілінга? А вироби з шкіри?   Такі виставки цікаві для широкого кола глядачів. Вони сприяють естетичному та духовному збагаченню людини. Викликають почуття радості, гармонію людських стосунків. Діють як фактори психологічного розвантаження від безперервного стресу динамічного сучасного життя.
  Анастасія розказала  нам про своє ремесло, про родинні традиції, продемонструвала  свої роботи, одним словом, допомогла  збагатитися нам духовно і творчо від спілкування з мистецтвом прекрасного.
Сказала:"Кожна завершена робота приносить мені радість. І я хочу, щоб якомога більше людей бачили мої роботи, отримували втіху та прилучалися до витонченої краси"
Чи замислювалися ви над тим, чому рукоділля таке популярне? Це не ностальгія і не бажання згаяти час. Справа в тому, що найдосконаліші машини не здатні створити візерунки, які роблять  руки майстрині.
Милуючись  картинами краєвидів,  приходять на думку шевченківські рядки:
 Дивлюсь - аж передо мною
Неначе дива виринають,
 Із хмари тихо виступають
Обрив високий, гай, байрак,
 Хатки біленькі виступають,
  Мов діти в білих сорочках

            Ми щиро хочемо  дякувати  нашій гості за чудове спілкування. Хочеться, щоб  сьогоднішня зустріч запам’яталася нашим читачам на довго. Можливо хтось з цього дня почне  також творити такі чудеса  які потім принесуть радість людям.
Хочеться вірити, що після цієї зустрічі діти відчули, відкрили для себе красу таких творів  мистецтва, зрозуміли їхню щирість, величину, простоту. Сьогодні ця  майстриня показала  нам усе краще, що вона несе у  своїй душі. Вся її праця, всі промисли – на щастя, на радість людям.
                    Хіба може бути  ще щось  краще  і благородніше.








Немає коментарів:

Дописати коментар