Ще на початку 20 століття Сент- Єкзюпері виголосив мудрі слова: « Не можна сказати, що вода необхідна для життя: вона і є саме життя». І це істина. Вода – є основою життя. Вода необхідна людству. Крапля води має силу, крапля води необхідна всім.
Прокинутися, вмити обличчя, заварити чай, полити квіти - буденний ритуал для мільйонів українців. І водночас - нездійсненна мрія для мільярдів мешканців планети. Кількість чистої води на планеті постійно зменшується.
Тому напередодні Дня води, з метою нагадати дітям про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища, а особливо для Херсонщини в дитячу бібліотеку на чергове засідання «Клубу Цікавих Зустрічей» - «Вода – трудівниця, вода – мандрівниця» були запрошені начальник дільниці №2 управління Північно- Кримського каналу Біган Іван Петрович, вчитель географії Каланчацької ЗОШ №1Наумова Ніна Леонідівна та учні 8-Б класу Каланчацької ЗОШ №1.
Ніхто не буде сперечатися, що головною штучною водною артерією Херсонщини, і звичайно ж, нашого Каланчацького району був і залишається Північно - Кримський канал.
Дітям, присутнім на цьому екологічному бібліоуроці, було важко повірити, що колись він не існував. Про могутність цієї найдовшої в Європі штучної споруди протяжністю більше ніж 400 км, історії його створення, будівництва та сучасних проблем з показами відеофільму та відеопрезентації йшлося під час бесіди.
Величина, міць і краса каналу вражає, тому недарма Північно - Кримський канал називають ще восьмим дивом Херсонщини. Зараз гідротехнічний комплекс каналу складає : це власне магістральний канал, 37 водовипускних споруд, 3 водопідйомних і 5 дренажних насосних станцій, 11 підпірно-регулюючих споруд, 4 дюкери, 9 технологічних аварійних скидів, 38 водопропускних труб під каналом, 31,79 км закритої і 27,97 км відкритої колекторно-дренажної мережі, 3 водосховища повним об’ємом 61,9 млн. м3, 25 автомобільних мостів через канал, лінії диспетчерського зв’язку.
Дніпровська вода, яка тече по рукотворному руслу каналу, несе з собою цілющу вологу для полів і садів Херсонщини. Треба тільки нею правильно і дбайливо користуватися. Про важливість каналу для Херсонської області, про екологічні водні проблеми на її території, розповіла дітям вчитель географії Наумова Ніна Леонідівна. Вона зазначила, що візитною карточкою Херсонщини в світі є Північно-Кримський канал і наші херсонські кавуни, вирощені на полях зрошуваних його водою . І цим потрібно пишатися.
Іван Петрович Біган зупинився на важливості каналу саме для Каланчацького району, протяжність якого на його території становить майже 108 км. Саме дільниця №2, начальником якого він є, стежить за порядком, цілодобово стежать за рівнем води і зберігають працездатність каналу на цій ділянці 60 фахівців. Канал вміщує близько 40 млн. куб метрів води та щороку зрошує 4 тис. гектарів посівних полів,10 гектарів рису. Планується, що щорічно інвесторами буде додатково використовуватиметься ще близько 2 тис га поливних полів. Маючи дніпровську воду в Каланчацькому районі, стали вирощувати такі незвичні для регіону рослини, як льон-довгунець, рицину, сафлору, шафран та отримувати два врожаї зернових.
В цьому році Північно – Кримський канал відзначає ювілей – 60 років як травні 1958 року відбувся перший пуск дніпровської води через головну споруду . Тож нехай вода в ньому завжди буде чистою та використовується на користь людству.
Немає коментарів:
Дописати коментар