понеділок, 29 січня 2018 р.

«Ляльки з літературної скриньки»

             Колекціонування процес цікавий та різносторонній. Колекціонувати можна все, що завгодно. Досить популярним різновидом цього виду колекціонування сьогодні,  є колекціонування ляльок. Зазвичай ляльок збирають жінки, але і в числі чоловічої половини населення чимало лялькових колекціонерів.  Що стосується віку, то він не має ніякого значення.  Лялькове колекціонування нічим не відрізняється від інших видів колекціонування і навіть має  наукову назву  - плангонологія. 
      І на черговому засіданні Клубу цікавих зустрічей, який працює при нашій бібліотеці, було запрошено  плангонолога  – колекціонера ляльок Молдован Маргариту Миколаївну. Яка не тільки колекціонує ляльок, але і має хист до пошиття одягу, та ще й гарно вишиває.
    Маргарита Миколаївна цікаво розповідала про своє захоплення – колекціонування ляльок з літературних творів, з чого це все почалося. Перша лялька  яку вона купила  із серії «Дами епохи»,  була Джен Ейр з відомого роману Ж.Санд. Одяг кожної ляльки, а їх в колекції уже 39, відображає  епоху до якої належала героїня. Ляльки випускаються в комплекті з журналом «Дами епохи». Будь який випуск журналу складається з кількох розділів: Історія, мода та аксесуари; Галерея старовинних ляльок; Посібник для колекціонера та Елегантна дама.  Розділи дають повну інформацію про створення ляльок, їх оздоблення,  зберігання. Крім того в розділі «Елегантна дама» можна дізнатися про автора та роман з якого до нас прийшла та чи інша «дама». Маргарита Миколаївна  розповіла і показала  «Ляльки з колекції  народних костюмів», в якій кожна лялька також іде з журналом. На відміну від попередніх, дані журнали тематичні. Якщо ще цей літературний твір з колекції не був прочитаний, то хочеться почитати і спів поставити героїню з лялькою.
 Діти задавали різні цікаві питання, і яка ваша лялька улюблена, на що Маргарита Миколаївна  сказала , Наташа Ростова із роману Л. Толстого  «Война і мир»,  і показала її в колекції. І скільки років займаєтесь колекціонуванням , отримали відповідь,   з 2012 року. 
 Один з колекціонерів ляльок говорив: «Ляльки для мене віддушина, ліки від недосконалості життя. Так,  жити без них можна, але нудно!» Це вислів дуже підходить до нашої гості. Ми побажали їй,  збільшення колекції, щоб не покидала свого улюбленого заняття, та чарівний будиночок-музей, де змогли б розміститися всі  ляльки, якими можна буде милуватися.
Немає коментарів:

Дописати коментар