Клуби за інтересами.

 

12 грудня 2016 року
«Цікавинки зі шкільного портфеля»
  Портфель — великий  друг і працьовитий помічник. Таким слова розпочалося заняття  Клуба "Чомучок", що працює при нашій бібліотеці.
 


14 квітня 2016 року

 Подорож Країною «Комп’ютерленд» 


 Чергове заняття в Клубі «Інтернет-Чомучок» проведено в нашому невеличкому Інтернетцентрі. Мета якого була  познайомити дітей з комп’ютером, сучасним інструментом для обробки інформації, який розширює інформаційне поле людини та її можливості. 

 
 субота, 12 березня 2016 р.

«І пам’ятає дерево тепло його долонь» 

Працівниками  районної дитячої бібліотеки та "Клубом цікавих зустрічей" було  проведено  вечір-пам’ять. Архіпова Володимира Івановича.  На який були запрошені син -  Юрій Володимирович,  ансамбль «Южаночка» Партизанського СБК.

 


    
         четвер, 24 грудня 2015 р.    

Творчість, фантазія, почуття прекрасного.


  Новорічні свята наближаються з кожним днем, і саме час подумати про святкове вбрання будинку чи ялинки. Напередодні зимових свят  магазини буквально «ломляться» від сувенірів і прикрас, призначених для новорічного декору. Але навіщо витрачатися, якщо можна змайструвати ялинкові іграшки своїми руками!  Крім того, подібна забава - процес виготовлення новорічних виробів -  буде  дуже цікавий для дітей.
   Тому до Клубу цікавих зустрічей, що працює в нашій дитячій  бібліотеці  було запрошено Сидорову  Катерину Корніївну – людину творчу, талановиту, щиру, неординарну, майстра по виготовленню новорічних ялинок, прикрас  та сувенірів. На цю зустріч було запрошено і членів гуртка «Юні фантазери» , це спілкування перетворилося   на справжнє свято,  на жвавий діалог з  майстринею, яка  творить красу з різних матеріалів : паперу, макаронів, пір я, черепашок, шишок . Кожна  її саморобка  – це дивовижна краса!  І про кожен свій твір вона цікаво розповіла, поділилася таємницями його створення, а  потім запропонувала майстер-клас з виготовлення прикраси до Нового року – ялинкової  гілочки з паперу. Разом з Катериною Корніївною,  діти вирізали  паперові смужки, накручували  їх на  «шпажки»,  формували в  ялинкові гілочки, які на наступному заняттю гуртка перетворилися в новорічні сувеніри. Відразу в стінах бібліотеки  з явився  святковий, новорічний настрій , бо тут панувала творчість, дитяча  фантазія та почуття прекрасного.
Майстер – клас по виготовленню сувенірів вдався на славу!

 •    «Посвячення в «Чомучки»

      Багато чого цікавого можна дізнатися побувавши на засіданні клубу «Чомучки». Ось і сьогодні  школярі  3-Б класу Каланчацької ЗОШ№2   дізнались,  що  у  бібліотеці  є багато книг та журналів, і що  все це називається книжковим фондом, що є і книжкові виставки. Бібліотекар познайомила з новинками літератури. Діти гралися в різні літературні ігри, відгадували загадки на осінньому листячку. А  на кінець заходу відбулось «Посвячення в  «Чомучки», після якого було вручення яскравих книжкових закладок.


 Ллються коси, як ранкові роси,        
 ланцюгах срібляться золотих.
    Що є краще за дівочі коси
    І троянди вплетені у них?


 • середа, 19 листопада 2014 р.

  •    «Мій край – колиска слова і  зерна»    (До 70-річчя утворення Херсонської області     В Клубі цікавих зустрічей що працює при дитячій бібліотеці відбулася зустріч з жителькою Каланчака    Овчаренко Тамарою Федорівною...

   пʼятниця, 31 жовтня 2014 р.

 •                  " Подорож на планету"ЧОМУЧОК "  

  Під такою назвою відбулося засідання Клубу за інтересами «Чомучка» який працює при дитячій бібліотеці, учасники якого були учні 3- Б класу Каланчацької ЗОШ№2 (кл. Курілова Р.Л.). Діти отримали пропуск-закладку до Клубу «Чомучка», подорожували разом з літературними героями на казковому  "Книгольоті"  на планету «Чомучок». Зупинялися на «Острові загадок», там ловили «щасливу зірку» з загадкою про осінь....


  пʼятниця, 31 жовтня 2014 р.

  • Чарівний гачок в руках чарівної жінки.   В уявленні багатьох людей в'язання – це шапки, шальки, берети і кофти і чомусь, обов'язково все має бути теплим, для зимової пори. Але в'язати можна безліч цікавих речей і не обов'язково одяг. Такими словами розпочала зустріч  в «Клубі цікавих зустрічей» з 8-В класом Каланчацької ЗОШ№1(кл. кер. Кравченко Р.О) в районній дитячій бібліотеці – майстриня з вיּязання  Аза Іванівна Бойко...                           

  •        Дитяча фантазія не знає меж.
       Діти за своєю природою мрійники. Кожен учасник гуртка  «Юні фантазери» Каланчацької районної бібліотеки для дітей намагається відзначитися унікальністю своїх робіт...

 

 

Літо! Сталося те, чого чекали діти  весь навчальний рік – прийшли канікули! ...

 
«Добре, якщо хтось добре говорить, але ще краще, якщо хтось добре слухає»
 «Добре, якщо хтось добре говорить, але ще краще, якщо хтось добре слухає», з такого девізу, розпочалось чергове засідання Клубу «Чомучок».
 Головною темою засідання Клубу було, як доречно і правильно спілкуватися по телефону, та що таке культура телефонних розмов. Діти дізналися про історію винаходу першої мобілочки, яка спочатку називалась “Uoki-toki” – «Ходжу і розмовляю». Колискою  мобільного звˈязку була Скандінавія. Діти були і акторами театру, розігрували життєві ситуації, повˈязані з розмовою по телефону. Грали в різні ігри, наприклад, «Скарбничка телефонного етикету», бо вважається , що  розумна дитина, в першу чергу вихована дитина.

                Клуби поповнились новими учасниками.  

          Клуб «Інтернет-Чомучок» поповнився новими  учасниками, а це учні 4 класу Каланчацької ЗОШ №3 (кл. керівник Перехода С.М.) Зі слів ведучої, діти дізналися, що книга була єдиним і основним джерелом інформації, яка була  перша рахівниця, про історію створення комп’ютерів, де застосовуються комп’ютери. Відбулось посвята в члени Клубу, кожний з них отримав бейджики з емблемою Клубу. Відгадували веселі загадки про комп’ютер та грали  в гру «Скільки кнопочок?» А на закінчення  нашого засідання , проведено цікавий конкурс «Комп’ютер креслить і малює»» з яким усі гарно справились.  

 Краса української музики.


            Українська пісня… Ніжна, лірична, весела, жартівлива, сумна – вона викликає в душі людській найскладніші, найглибші поняття і прагнення   всього, що є кращого в людині, що підносить її до вершини людської гідності, до людяності, до творчості.    Наша пісня живить український дух! Доки живе пісня, доти живе і народ.  

 Саме такими словами розпочала   заняття  бібліотекар районної дитячої бібліотеки, керівник Клубу цікавих зустрічей Гончарова В.В. Наш Клуб і має назву  Цікавих зустрічей  тому, що на кожне заняття ми запрошуємо знатних, цікавих, відомих в нашому селищі людей . Цього разу наше заняття відбулося в актовій залі дитячої музичної школи. В стінах якої линули звуки української  пісні.  Керівник ансамблю бандуристів  Микитюк Т.А. розповідала про  народні музичні інструменти – кобзу, бандуру, домбру. І у виконанні цього ансамблю діти прослухали український танок «Гопак»     та А.Філіпенко «Сніжинки».    
         

 А далі полинули звуки  народного оркестру народних інструментів під керівництвом Куршпіля В.М.  З уст керівника діти почули таку цікаву розповідь наче співала його  душа    про українську  пісню, про народні інструменти.  Розповідь  перепліталася з виконанням ансамблю українських  пісень, музичних сценок «Горянка», «Козачок», «Запорізький марш». В його творчому доробку багато віршів покладено на музику. А його творчість характеризує постійний неспокій, небайдужість до подій в житті селища. Селищним гімном територіальної громади Каланчака є гімн на музику   В.Куршпіля.
                   Вільною птахою злітає з-під смичка чистий,  високий звук , шириться, росте. Скрипка то жартує, то тужить, то сміється, то плаче. То її право, бо вона – царівна музики, володарка дум і сердець. Спів  «каланчацького соловейка»  -  Шередько Л.М.  доповнив цю цікаву  розповідь ,  а пісні в її виконанні «Ой не світи місяченько», «А  я дівчина полтавка»  брали за душу.                                   
    Хочеться, щоб наша рідна пісня, легка, як сон, примарна, ніби щастя, сонячна, неначе мрія зігріла ваші серця, захопила, оповила веселковими барвами, що ними мріють весни, плаче осінь, марять зими і кличе літо.
Українська музика... вона народилася з любові до цілого світу, бо з любові до спілого вітру, до рідного слова, до зір, із туги та журби, з любові до цілого світу, бо з любові виросла мудрість людини! Тож, зустрічаймось! Вітаймося словом! Погляд в погляд! На руку-рука! Ми приходимо в світ для любові, все, що інше- неправда гірка!
Святість і вічність дарують українські пісні. Такі пісні ніколи не втратять шани і голосу не загублять свого.
Не пісня, а диво веселкове
Насотане віками.
Без пісні з рідним словом
    Затвердне й хліб на камінь.                                       Музика згасне, а серце
Хай дзвенить піснями,
Щоб душі Ваші відкрилися добру!

                                      Красновид С. – зав. дитячою бібліотекою

Пʼятниця, 25 листопада 2011 р.                  

                      "Зустріч у Клубі "Інтернет-Чомучки"

 Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно не тільки  багато читати, але треба знати і  компьютер і вміти ним  користуватися. Вміти орієнтуватися в безмежному просторі Інтернету. З такими словами керівник Клубу "Інтернет-Чомучок" Красновид С.О. розпочала заняття Клубу з учнями 4 класу  Каланчацької ЗОШ-1ст№3. (класовод Березовська Т.В.)  під час якого йшла розмова про роль книги , бібліотеки і комп'ютера в інформаційному суспільстві.
Головна мета засідання Клубу - допомогти зрозуміти дітям, що оволодіння  основами інформаційної культури підготує їх до будь-якого виду пізнавальної діяльності забезпечить здатність жити в інформаційному суспільстві.
За допомогою комп’ютера можна не лише читати текст і переглядати картинки, а й чути голоси персонажів, "оживляти" ілюстрації, грати у цікаві ігри. Навіть є такі електронні книжки-ігри, які дають можливість не тільки познайомитися з авторським варіантом твору, а й самому впливати на хід сюжету.
Діти в ігровій формі познайомилися з компьютером (з чого він складається:монітор, клавіатура,мишка, системний блок)  Відгадували загадки про складові частини компьютера. Послухали вірші про Інтернет.
 А на закінчення було проведено конкурс на кращий компьютерний малюнок, на якому вийшов переможцем Пестушко Юрій, який отримав заохочувальний приз.
 На закінчення діти отримали завдання, скласти казку про "Робота Федю".

                      Знайомство з комп"ютерною  країною.

У жовтні місяці  Клуб  за інтересами «Інтернет-Чомучки», який працює при  районній дитячій бібліотеці , поповнився  новими членами, а  саме    учнями 4 класу початкової школи  №3  (класний керівник Швець Тетяна Іванівна) . Перше засідання клубу  мало назву  «Знайомство з комп’ютерною країною» почалося з розповіді, яку підготувала керівник  клубу Красновид С.О., про Інтернет – центр, який дав змогу нашим користувачам безкоштовно прилучитися до світової інформаційної мережі і користуватися нею як звичайним джерелом знань, яким є бібліотечна книга, посібник чи енциклопедія. Школярі з захопленням знайомились з мережею Інтернет - чудовим світом різноманітної інформації. Відбулось посвята в члени Клубу «Інтернет Чомучок»,  кожний з дітей отримав бейджики з емблемою Клубу.
    Діти дізналися  з чого складається комп’ютер ,познайомилися зі Смайликами : веселими та сумними, музичними та спортивними,смайликом Читайликом . Відгадували загадки та відповідали на запитання вікторини ,
але особливо їм сподобались розмальовки оn-line.
 Бібліотекарі провели конкурс на кращий малюнок,  кращими коп’ютерними художниками були Карижський Юрій ,Левченко Надія та Сіряк Єлизавета. Переможці отримали заохочувальні призи.
Учням  було дано домашнє   завдання  намалювати  казково – фантастичного  смайлика.
   Діти від


тя отримали велике задоволення.

                                             Завідуюча  дитячою бібліотекою Красновид С.О.
Театр книги  " Дюймовочка"
       Пашкова Л.М.- керівник театру                                                                   "Дюймовочка"                                                  

Немає коментарів:

Дописати коментар