Запитайте себе, чи можете ви прожити без музики? Не зможете, так ? Людей, які виключили зі свого життя музику, практично не існує. Без її величного, радісного і піднесеного впливу не можна уявити духовний світ людини. Коли ми прокидаємося вранці, або лягаємо спати ввечері, гуляємо по місту, відзначаємо чергове свято, або просто нічого не робимо - всюди нас оточує музика: по радіо, телебаченню, або просто в наших думках.
Музика – частка людського життя!
І це істина, бо музика - саме таємниче з усіх мистецтв. Вона змушує завмирати зал, змушує слухати ніжні звуки скрипки, або потужні мелодії цілого оркестру. Музика є скрізь, де живе людська душа, потрібно тільки її почути. Вона відкриває людині двері в інший світ. У цьому світі можна обійтися без слів - тут панують звуки. Вона заспокоює, або збуджує, веселить, або змушує сумувати. Вона володіє душею людини, якщо той здатний її слухати. І перші кроки дітей у пізнанні світу мистецтва необхідно зробити захоплюючими. І не дивно, що чергове засідання « Клубу цікавих зустрічей» в дитячій бібліотеці стало по справжньому радісним відкриттям прекрасного для учнів 7-В класу школи№1 ( кл. кер. Канівець Н. М.), бо мова йшла про її Величність Музику. На зустріч «О, музика! Яке це справжнє диво!» було запрошено справжнього знавця своїй справи, людину, безмежно закохану в музику, заступника директора з навчальної роботи Каланчацької ШЕВ, викладача по класу сольного співу, керівника хору старших класів «Світанок» Верещагу С.М. А завітала Світлана Михайлівна не одна , а разом зі своїми чудовими вихованцями: Курбачовою Кароліною та донечкою Верещагою Вікторією.
І «полилася» тепла, легка як музика бесіда. Розпочала свою розповідь Світлана Михайлівна такими словами: «Моє життя тісно пов'язана зі школою. Для мене немає більшого щастя, як бачити кожного дня веселі і пустотливі очі моїх учнів, і розуміти, що саме тут, в школі, закладається добре насіння в душі дітей». І це воістину золоті слова, які характеризують справжнього педагога. А Світлана Михайлівна незважаючи на її молодий вік такою є. Полюбити музику їй допомогти мама Катерина Іванівна , бо вона все життя мріяла, щоб їх єдина люба донечка грала на фортепіано, тому і привела Світланку до музичної школи.
Вона добре пам'ятає свій перший день, коли переступивши поріг храму музики, зрозуміла відразу, що це її світ, її дорога . В дитинстві вона ще мріяла бути дитячим лікарям, тому довго вагалася - бути викладачем музики чи педіатром. Але музика перемогла. Світлана Михайлівна на все життя запам‘ятала чудові слова: «Дитячий лікар, перед тим, як доторкнутися до дитини, повинен зігріти руки, а вчитель перш, ніж починати вчити дітей, повинен зігріти свою душу». І Верещага С. М. формує душу кожної дитини , яку вчить, збагачує духовно і вчить кожного свого учня бачити красу світу мовою музики. Але перш ніж навчати інших, потрібно було навчитися самій. Світлана після закінчення Каланчацької музичної школи поступає в Херсонське музичне училище, де стає кращою студенткою, бо яке б не важке навчання було , але музика приносила насолоду. Після закінчення училища з радістю приймають на роботу свою колишню ученицю колектив ШЕВ разом з директором Годіною В.С. Потім було закінчення Київського інституту культури , нескінченні уроки музики, конкурси та заслужені перемоги.
Світлана Михайлівна вибрала тернистий шлях викладача , але не шкодує своїх сил і часу, для того щоб дарувати дітям теплоту свого серця, частинку душі, яка випромінює світло. Адже виховання музикою облагороджує душі, стоншує почуття дитини. Вона передала свою любов до співу, до музики і своїй донечці Вікусі.
Діти запитували Світлану Михайлівну про її подальші плани, про першу зіграну особисто мелодію, про складності і радості роботи викладача музики та багато іншого. Побажали нових перемог в конкурсах, талановитих учнів, нових пісень. В кінці зустрічі «залунала» музика, бо яка ж зустріч з музикою без звучання мелодій, пісень?! Верещага Вікторія виконала пісну Н. Рубальської «Добрий день, матусю Україно!», а Корбачова Каріна подарувала читачам пісню А.С. Шейченка « Кораблі – кораблики». А закінчилось засідання чудовим виканням пісні Л. Горової «Музика звучить» у виконанні С.М. Верещаги.
І нехай на Україні буде мир і злагода, бо як говориться в пісні
Затихає все, замовкає все,
Завмирає все на землі,
Коли музика, музика звучить!
Немає коментарів:
Дописати коментар