четвер, 27 лютого 2020 р.

Поетично – мистецька година „Твої листи завжди пахнуть зів'ялими трояндами»


По-різному складаються письменницькі, як і, взагалі, людські  долі. Доля Лесі Українки, майстра пера і не тільки,  була незвичайно щедро обдарована талантом, наділена ніжним чутливим серцем, сповнена палкої любові до людей, до життя, за якого вона зазнала великого горя. Її весь час переслідувала невиліковна хвороба... Але ніщо не змогло її зламати. Її життя - це боротьба, це мужність, це краса, це ніжність... Леся Українка виборювала своє щастя, свою любов.  У її інтимній ліриці і  радість кохання, і смуток розлуки, віра і безнадійність, відвертість і таємничість…

  На поетично – мистецьку годину  „Твої листи завжди пахнуть зів'ялими трояндами», присвячену імтимній ліриці Лесі Українки та глибокому почуттю кохання в її житті в дитячу бібліотеку були запрошені учні 8-А класу Каланчацького ЗПЗСО №1 (кл.кер. та вчитель української літератури Кравченко Л.В.)

  На початку зустрічі старшокласники мали змогу перейнятися багатогранним творчим і життєвим шляхом української поетеси, її жагою до життя, безмежно міцною силою волі та щирою любов'ю до Батьківщини і не тільки…
  Знаковими у її житті були чотири знайомства. Четверо чоловіків полонили серце Лесі: Максим Славінський, перше справжнє кохання письменниці, Нестор Гамбарашвілі, з яким були більш ніж дружні стосунки, кохання усього життя Лесі Сергій Мержинський та  справжній чоловік Климент Квітка. Це завдяки  цим чоловікам  маємо змогу насолоджуватися красою поетичної інтимної лірики  - дуже скромної за обсягом, але по філософськи дуже глибокої, в якій поетеса  відкривається як вразлива любляча жінка, що не криється ні зі своїм почуттям, ні зі своєю слабкістю. Вона перетворюється із поетеси-легенди на прекрасну жінку, яка вміла любити... А любила вона без міри.. Для Лесі кохання – наче світло в кінці тунелю: без нього життя перетворюється на темряву, бруд та вічні пошуки себе. В цьому переконалися учасники заходу, вслухаючись в рядки листів письменниці до своїх рідних та друзів, які майстерно прочитали Мартинова Тетяна та  Гришай  Юлія та уривки з віршів Лесі в виконанні бібліотекарів дитячої бібліотеки. З особливим хвилюванням переглянули учні і  фільм  «Кримські етюди Лесі Українки та Сергія Мержинського та познайомилися з добіркою літератури інтимної тематики Лесі Українки.



Немає коментарів:

Дописати коментар